۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
1399/01/31 اطلاعیه شماره11 (اطلاعیه آموزش ویژه دانشجویان)
اطلاعیه شماره11 (اطلاعیه آموزش ویژه دانشجویان)

اطلاعیه شماره 11 (اطلاعیه آموزش-ویژه دانشجویان)

با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و ضرورت توجه ویژه به سلامت دانشجویان، برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری حداقل تا چند هفته آتی امکان پذیر نمی‌باشد. بر این اساس و پیرو بخشنامه‌های قبلی و تصمیمات اتخاذ شده در هیأت رئیسه و شورای آموزشی مؤسسه و با توجه به سند 20 بندی پیشنهادی معاون محترم آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری مورخ 10/‏01/‏1399 ضمن تأکید بر ادامه فعالیت آموزشی به شیوه الکترونیکی، موارد زیر را برای هر چه بهتر برگزار شدن نیمسال تحصیلی جاری به اطلاع دانشجویان محترم می‌رساند:

1- نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 از دوره‌های تحصیلی فعال دانشگاه بوده و به دلایل متعدد از جمله لزوم دانش آموختگی عده زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بعدی، برنامه‌ریزی برای آینده کاری، مشکل سنوات معافیت تحصیلی از نظر سازمان نظام وظیفه و همچنین امکان پذیرش دانشجوی جدید در سال تحصیلی آینده، اتمام این نیمسال تحصیلی امری اجتناب ناپذیر و قطعی است؛ و تلاش بر این است که دروس با کیفیت مطلوب ارائه گردد. لذا اکثر دروس نیمسال جاری در سامانه مجازی مؤسسه ارائه شده است و به محض بازگشایی دانشگاه‌ها و مؤسسات، طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مابقی جلسات کلاس‌ها به صورت حضوری (فشرده و جبرانی) و با توجه به تغییر پایان نیمسال، ارائه خواهد شد.

2- مقررات و ضوابط حضور در کلاس‌های مجازی همچون کلاس‌های حضوری می‌باشد و دانشجویان موظفند طبق برنامه هفتگی خود به سامانه مجازی مؤسسه مراجعه نمایند.

3- طبق تصمیم شورای آموزشی مؤسسه، با توجه به عدم امکان تکرار مطالب تدریس شده، دانشجویان موظفند در کلیه جلساتی که بر اساس روش‌های مجازی، توسط استاد مربوطه تدریس می‌شود، شرکت نمایند و ضمن دنبال کردن دروس به طور کامل، نسبت به انجام تکالیف درسی اقدام نمایند.

4- در مورد چگونگی برگزاری و تکمیل دروس صرفاً عملی (نظیر تربیت بدنی، کارگاه، آزمایشگاه) در زمان مناسب و طبق دستورالعمل‌های اعلام شده تصمیم‌گیری می‌شود.

5- از آنجا که امکان ارائه دروس به صورت مجازی توسط مؤسسه میسر بوده، حذف درس یا حذف کامل واحدهای درسی نیمسال تحصیلی مطابق با ضوابط و مقررات قبلی مؤسسه است. لازم به ذکر است حذف کامل نیمسال درغیر موارد ضروری سبب تداخل واحدهای درسی، طولانی شدن مدت تحصیل، بلاتکلیفی در نیمسال‌های آتی (با توجه به عدم ارائه واحدهای درسی این نیمسال در نیمسال آینده) خواهد شد.

6- تقاضای حذف کامل نیمسال تحصیلی و یا حذف یک یا چند درس، برای دانشجویانی که با دلایل و مستندات کافی (مانند بیماری خود یا افراد خانواده) ارائه شود، ابتدا در شورا و سپس در کمیسیون موارد خاص بررسی و تصمیم‌گیری و تابع قوانین و مقررات مؤسسه خواهد بود.

7- در خصوص نحوه و زمان برگزاری امتحانات پایان ترم، متناسب با شرایط در وقت مقتضی تصمیمگیری و نتیجه اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است در صورت عدم امکان برگزاری امتحانات میان ترم به صورت حضوری، اساتید می‌توانند در مورد استفاده از روشهای دیگر ارزیابی، تصمیم‌گیری و اقدام نمایند.

8- دانشجویان تحصیلات تکمیلی جهت کسب اطلاع از چگونگی زمان‌بندی جلسات دفاع و ارائه پروپوزال به اطلاعیه شماره 8 (ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد) و اطلاعیه‌های بعدی دفتر تحصیلات تکمیلی مراجعه نمایند.

9- سایر موارد خاص مرتبط با شرایط نیمسال جاری که در این اطلاعیه ذکر نشده است در شورای آموزشی مؤسسه و یا در کمیسیون موارد خاص، به صورت موردی قابل بررسی است. در این خصوص لازم است که دانشجویان مسائل خود را به مدیر گروه یا آموزش مؤسسه از طریق کانال‌های ارتباطی (مندرج در اطلاعیه‌های پیشین) منتقل نمایند.

10- کلیه مطالب ذکر شده با توجه به ابلاغ‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت علوم تا تاریخ 1399/01/31 تنظیم شده و صرفاً برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 معتبر است و در صورت اتخاذ تصمیم‌‌های جدید، طی ابلاغ‌های ارسالی، اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت.

                                                                                     مؤسسه آموزش عالی دانش‌پژوهان پیشرو

                                                                                                     1399/01/31

تعداد بازدید: 1113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal